Zanim napiszę o postępowaniu przez Rzecznikiem Finansowym, wypada odnotować, że w ostatnich dniach ukazało się kilka relacji z wyroku wydanego przez Sąd Najwyższy dnia 8 września 2016 r. (sygn. II CSK 750/15) rozstrzygającego skargę kasacyjną banku (dotyczył on mBanku):
- „Sąd Najwyższy oddalił skargę kasacyjną mBanku w sprawie egzekucji kredytu frankowego”,
- „SN: frankowicze wygrali, bo wypowiedzenie umowy kredytu było wadliwe”,
- „mBank – przełomowy wyrok Sądu Najwyższego w sprawie frankowej”.
Jak wynika z tych relacji, było to ostatnie rozstrzygnięcie w sprawie, w której pierwszy wyrok – korzystny dla kredytobiorcy – wydał Sąd Okręgowy w Szczecinie w dniu 7 listopada 2014 r. (omówienie w mojej notatce „Koło ratunkowe dla kredytobiorców walutowych”), apelację banku oddalił Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 15 maja 2015 r. (omówienie w notatce „Kolejny wyrok – kolejny korzystny dla kredytobiorców”).
Pozwany bank opublikował „Stanowisko mBanku w sprawie wyroku Sądu Najwyższego, 08.09.2016 r.”
Wyrok Sądu Najwyższego z uwagi na wydanie w sprawie dotyczącej kwestii „indeksowania” kredytu ma duże znaczenie dla tego typu spraw, jednakże, najistotniejsze w tej sprawie było wadliwe wypowiedzenie przez bank umowy kredytowej. W każdym razie, wszyscy zainteresowani będą z niecierpliwością oczekiwali publikacji jego uzasadnienia. To dotyczy również mnie, gdyż chciałbym opublikować jego omówienie.
{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }