Kasacja banku oddalona przez Sąd Najwyższy

Paweł Kawarski        13 września 2016        Komentarze (0)

Zanim napiszę o postępowaniu przez Rzecznikiem Finansowym, wypada odnotować, że w ostatnich dniach ukazało się kilka relacji z wyroku wydanego przez Sąd Najwyższy dnia 8 września 2016 r. (sygn. II CSK 750/15) rozstrzygającego skargę kasacyjną banku (dotyczył on mBanku):

Jak wynika z tych relacji, było to ostatnie rozstrzygnięcie w sprawie, w której pierwszy wyrok – korzystny dla kredytobiorcy – wydał Sąd Okręgowy w Szczecinie w dniu 7 listopada 2014 r. (omówienie w mojej notatce „Koło ratunkowe dla kredytobiorców walutowych”), apelację banku oddalił Sąd Apelacyjny w Szczecinie w dniu 15 maja 2015 r. (omówienie w notatce „Kolejny wyrok – kolejny korzystny dla kredytobiorców”).

Pozwany bank opublikował „Stanowisko mBanku w sprawie wyroku Sądu Najwyższego, 08.09.2016 r.

Wyrok Sądu Najwyższego z uwagi na wydanie w sprawie dotyczącej kwestii „indeksowania” kredytu ma duże znaczenie dla tego typu spraw, jednakże, najistotniejsze w tej sprawie było wadliwe wypowiedzenie przez bank umowy kredytowej. W każdym razie, wszyscy zainteresowani będą z niecierpliwością oczekiwali publikacji jego uzasadnienia. To dotyczy również mnie, gdyż chciałbym opublikować jego omówienie.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 042 143e-mail: pawel@kawarski.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: