Orzecznictwo dotyczące tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego

Paweł Kawarski        22 listopada 2016        Komentarze (0)

W poprzedniej notatce sygnalizowałem opublikowanie zestawienia dotyczącego kredytów walutowych (indeksowanych, denominowanych). Wywiązując się częściowo z tej deklaracji przygotowałem zestawienie orzecznictwa dot. tzw. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Zgromadziłem w tabeli podstawowe dane opisujące wyroki: sygnatura, data wydania, sąd, numer w rejestrze klauzul niedozwolonych prowadzonym przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Znakomita większość wyroków zamieszczonych w tabeli jest dostępna wraz z uzasadnieniami na Portalu Orzeczeń Sądów Powszechnych [http://www.orzeczenia.ms.gov.pl/], więc zainteresowani mogą zapoznać się z uzasadnieniami (wyszukiwanie wg sygnatury).

Nie wszystkie wyroki są korzystne dla kredytobiorców – wyroki wydane na niekorzyść wyróżniłem kolorem. Zestawienie nie jest wyczerpujące, lecz zawiera większość publikowanych i omawianych orzeczeń, zamieściłem w nim tylko orzeczenia (z uzasadnieniami) dostępne na Portalu (lub na stronie UOKiK) przynajmniej z jednej instancji.

Dodałem również kilka sygnatur wyroków opublikowanych, lecz niedostępnych na Portalu. Orzeczenia nie opublikowane na Portalu są udostępniane na wniosek w trybie przepisów o dostępie do informacji publicznej, za pośrednictwem poczty elektronicznej (na stronie danego sądu jest informacja pod jaki adres poczty należy kierować wnioski). Osobom zainteresowanym prześlę uzasadnienia za pośrednictwem poczty elektronicznej (proszę pisać na mój adres).

Zestawienie jest dostępne po kliknięciu łącza ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.

Przy tworzeniu tego zestawienia korzystałem z listy wyroków pn. „Baza wyroków sądów dotyczących kredytów pseudowalutowych” opublikowanych przez Stowarzyszenie „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 042 143e-mail: pawel@kawarski.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: