Ustawa o restrukturyzacji kredytów walutowych wg Senatu

Paweł Kawarski        11 września 2015        2 komentarze

Senat zakończył w dniu 4 września prace legislacyjne nad projektem ustawy o restrukturyzacji kredytów walutowych. Prasa podsumowała głosowanie. Zapraszam również do zapoznania się ze stenogramem dyskusji. Z uwagi na to, że publikowałem wcześniej projekt ustawy w wersji uchwalonej przez Sejm (druk nr 3660), aby formalności stało się zadość, należy również zamieścić dzieło Senatu.

Jednakże, poza publikacją odnośnika do uchwały senackiej, w celu ułatwienia oceny zmian uchwalonych przez Senat wprowadziłem poprawki do pierwotnego tekstu Sejmu i wyróżniłem je. W ten sposób powstał tekst jednolity projektowanej ustawy, aktualny na 4 września 2015 r.

Czy dojdzie do jej uchwalenia w bieżącej kadencji Parlamentu? Okazuje się, że nie jest to bynajmniej pewne, gdyż prasa informuje o możliwym odłożeniu dalszych prac na kolejną kadencję, a nawet, że według Marszałka SejmuUchwalenie ustawy dla frankowiczów w tej kadencji jest praktycznie nierealne”. Z uwagi na zasadę dyskontynuacji oznaczałoby to w istocie rzeczy rozpoczęcie pracy nad ustawą na nowo.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 042 143e-mail: pawel@kawarski.com

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Wojtek Rudzki - spolkacywilna.info 18 września, 2015 o 12:11

No cóż… Z punktu widzenia tzw. frankowiczów pojawiają się co raz większe zawody. Kwestia ustawy jest oczywista i nie da się ukryć, że jej losy (związane z zasadą dyskontynuacji) były znane już jakiś czas temu. Dzisiaj mamy opinię Rzecznika Generalnego ETS, a jutro już tylko nadzieje związane z kampanią wyborczą. Gorące głowy po wyborach prezydenckich już chyba wystygły…b

Odpowiedz

Paweł Kawarski 18 września, 2015 o 13:09

Ustawa jest słaba, więc nie powinno być dramatu z jej porzuceniem, o ile tylko nowy Sejm podejmie prace na nowo.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: