„Wydział Frankowy” w dobrej formie

Paweł Kawarski        31 marca 2023        Komentarze (0)

Dzisiaj publikuję sentencję kolejnego postanowienia o zawieszeniu obowiązku spłat w toku procesu.

Jest to postanowienie wydane w dniu 15 marca 2023 r. przez Sąd Okręgowy w Warszawie XXVIII Wydział Cywilny o udzieleniu zabezpieczenia roszczenia niepieniężnego o  ustalenie, że nie istnieje stosunek prawny wynikający z umowy kredytu mieszkaniowego. Sąd postanowił o unormowaniu praw i obowiązków stron polegającym na wstrzymaniu obowiązku dokonywania spłat rat kredytu przez powodów do dnia uprawomocnienia się orzeczenia kończącego postępowanie w sprawie sygn. akt XXVIII C 2455/23. Postanowienie jest nieprawomocne. Pozew wysłałem do Sądu w dniu 31 stycznia 2023 r.

Z tej okazji, przypominam o zbliżającym się „zamknięciu” Wydziału Frankowego dla osób zamieszkałych poza właściwością Sądu Okręgowego w Warszawie. Ta inicjatywa ustawodawcza ma w zamyśle zmniejszenie poważnego obciążenia tego Sądu w wyniku licznych spraw do niego kierowanych, o czym również relacja w dzisiejszej publikacji „Sporów frankowych w sądach coraz więcej, szansy na przełom nie widać„.

Z relacji prasowych wynika, że Prezydent RP podpisał ustawę wprowadzającą to ograniczenie procesowe. Oczekujemy na jej publikację w Dzienniku Ustaw.

Jeżeli chcesz skorzystać z pomocy prawnej, zapraszam Cię do kontaktu:

tel.: +48 600 042 143e-mail: pawel@kawarski.com

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: